Wzmacnia Organizm Podnosi Wydajność Fizyczną Umysłową Dodaje Energii

Nowoczesna dieta, to deficyt minerałów i witamin.
Gleba, w której „rodzi” się nasza pierwotna żywność pozbawiona jest wielu składników mineralnych. Do tego jeszcze proces technologiczny, w który przerabia się plony rolne powoduje bardzo często unicestwienie tych skarbów –  witamin i minerałów.
Jest COŚ, co uzupełnieni niedobór tych składników. Sama Ziemia nam daje.
Wspaniałe Mumio, Shilajit. Nazywane potocznie „krew gór” albo „łzy gór”

Przez tysiące lat Shilajit czyli Mumio zostało wykorzystane w celu wsparcia:

 • Energii
 • Pamięci
 • Nastroju
 • Absorpcji ważnych składników odżywczych
 • Zwiększenie mocy i skuteczności innych składników odżywczych
 • Podwyższenie inteligencji
 • Zrównoważenie poziomu cukru we krwi
 • Skutecznej detoksykacji
 • Optymalnego natlenienia organizmu

Co to jest Mumio?

Shilajit jest substancją pochodzenia organicznego, składa się z próchnicy i rozłożonych szczątków roślinnych (ponad 7 tys. różnych roślin). Między warstwami skał, przez miliony lat przekształcały się do lepkiej zazwyczaj ciemnej: brązowej lub czarnej materii. Przypominającej smołę lub asfalt. Kiedy pojawia się pęknięcie w skale, materiał wycieka z niej, spływa i osadza się na jej powierzchni.

Mumio, wg naukowców powstało ok. 50 milionów lat temu, gdy potężne ruchy skorupy ziemskiej ukształtowały Himalaje.

Właśnie z tego miejsca chyba po raz pierwszy, Mumio zostało wykorzystywane przez człowieka. Jak legenda głosi, to zwierzęta zlizywały płynące ze skał krople, tej o niewiarygodnych właściwościach materii. A człowiek podpatrzył zwierzę i sam zaczął ją wykorzystywać.

Okazało się, że Mumio występuje w różnych regionach świata, wspomniane Himalaje, ale też Kaukaz, góry Ameryki Południowej czy Australii. Oczywiste jest, że w zależności od miejsca powstawania Mumio ma też trochę inny skład.

Najlepszym i najbardziej korzystny typ występuje w górach Nepalu. Ma wysoką zawartość przeciwutleniającą i właściwości bio-regeneracyjne.

W medycynie  ajurwedyjskiej (indyjskiej, jednej z najstarszych), jest on traktowany, jako najlepszy nośnik energii i wartości odżywczych w organizmie człowieka. 
A współczesna nauka niedawno to udowodniła, poprzez identyfikację kwasów fulwinowych i humusowych, które znajdują się obficie w Mumio. Zawiera ona również mnóstwo witamin, minerałów (w zależności, z którego miejsca pochodzi zawiera bardzo dużo cennych pierwiastków). Minerały te zachowane są w postaci jonowej, dzięki czemu stają się bardziej aktywne.

Skład:

Pod względem chemicznym w swoim naturalnym stanie Mumio zawiera:

 • składniki organiczne ok. 72%: sześć aminokwasów egzogennych (treonina, walina, metionina, izoleucyna, fenyloalanina, lizyna) i endogennych (glicyna, kwas asparaginowy, prolina, glutamina, serynocysteina, arginina), witaminy z grupy A i B (B-1, B-12), C, D, P, olejki eteryczne, kwasy organiczne (fulwowy i humusowe), produkty pszczeli, żywice i inne.. Aminokwasy endogenne to:.
 • składniki nieorganiczne: makroelementy (minerały): wapń, fosfor, magnez, potas oraz mikroelementy (pierwiastki śladowe): żelazo, miedź, kobalt, mangan, selen, cynk, molibden i inne. W sumie jednych i drugich jest około 40.

Skuteczność, według tekstów ajurwedyjskich:

 1. Bio-generatywne właściwości regenerują komórki oraz utrzymanie we właściwym stanie starych komórek.
 2. Właściwości odmładzanie: właściwości regeneracyjne są skuteczne w przypadku problemów, takich jak zwyrodnienie tkanki.
 3. Synteza energii: to wspomaga metabolizm białek i witamin,  co skutkuje wysokim uwalniania energii.
 4. Oczyszczanie krwi: wzmacnia układ odpornościowy i układ krążenia.
 5. Wzrost potencji seksualnej: to wzmacnia męskiego układu rozrodczego, zwiększa libido i pomaga uniknąć impotencji i przedwczesnego wytrysku.
 6. Zapobiega i leczy cukrzycę: utrzymuje prawidłowy poziom cukru we krwi.
 7. Wzmacnia kości i rozwiązuje problemy, takie jak zapalenie stawów, bóle stawów itd
 8. Duchowego oświecenia: wybuch energii otwiera wszystkie zablokowane punkty czakry.

Lekarze i naukowcy dowiedli, że Mumio to preparat przyjazny dla organizmu, wspomaga leczenie stanów zapalnych, infekcji bakteryjnych oraz regeneruje uszkodzone tkanki.
Oficjalnie zostało zarejestrowane i dopuszczone do praktyki lekarskiej w Rosji i wielu krajach byłego ZSRR. Profesor A. Sz. Szakirow z Taszkenckiej Akademii Medycznej (Uzbekistan) wiele prac naukowych poświęcił Mumio. W latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku napisał pracę doktorską na temat Mumio i jako chirurg interesował się działaniem tego preparatu na układ kostny. Były przeprowadzone testy na zwierzętach, a następnie w warunkach klinicznych na ludziach. Szakirow dowiódł, że Mumio jest skutecznym środkiem wspomagającym proces zrastania złamań, a także pomocne w późniejszej rehabilitacji. Udowodnił, że oczyszczony ekstrakt Mumio nie powoduje żadnych szkodliwych działań ubocznych. Wraz ze swoim zespołem badaczy, Szakirow analizował „Kanon Medycyny” Awicenny i dzieła Beruniego z Xl wieku. Okazało się, że zalecane tam dawki Mumio i sposoby jego stosowania w roztworach są bardzo trafne, toteż współczesne kurację pokrywają się z przepisami zalecanymi i stosowanymi 1000 lat temu. Oprócz tego lekarze i naukowcy z Taszkentu wykazali, że jednorazowe dawki 0,2g tej substancji do wewnątrz są zbyt małe.

Shilajit (Mumio) to naturalny
biostymulator, który:
dodatnio wpływa na procesy metaboliczne organizmu, wykazuje właściwości wspomagające procesy przeciwzapalne, antybakteryjne i przeciwbólowe, pomaga przyspieszyć regenerację_ uszkodzonych tkanek w tym kości, uzupełnia niedobory niektórych minerałów i witamin w organizmie.

Dlatego działa wspomagająco w leczeniu:
złamań kości (pomaga też wzmocnić kruche, słabe kości)zwichnięć, stłuczeń, naciągnięć chorób skórnych, oparzeń, chorób obwodowego układu nerwowego (zapalenia nerwów) chorób układu krwionośnego, w tym chorób serca, zaburzeń procesów wytwórczych krwi
chorób układu pokarmowego (zatrucia, niestrawność)chorób górnych dróg oddechowych ( katar, kaszel, angina)zatruć lekami i negatywnych następstw chemioterapii (przyczynia się do wydalania z organizmu szkodliwych związków chemicznych oraz soli metali ciężkich)infekcji bakteryjnych

Co więcej, Shilajit (Mumio):
wzmacnia organizm, podnosi wydajność fizyczną i umysłową, dodaje energii sportowcy nazywają Shilajit (Mumio) „eliksirem rekordów”, ponieważ pomaga ono organizmowi przezwyciężać znaczne obciążenia fizyczne łagodzi gwałtowne reakcje organizmu na zmiany ciśnienia zmniejsza świąd po ukąszeniach owadów, zmniejsza też ból zębów, pomaga w leczeniu paradontozy

Kuracja wzmacniająca.
Przyjmować 0,2g Shilajit (Mumio) (1 tab.) codziennie, najlepiej rano na czczo lub na noc przed snem przez ok. 25 dni. Kuracja wzmacnia kości oraz serce, uzupełnia niedobory potrzebnych organizmowi witamin i minerałów, dodaje sił. Bardzo pomaga osobom starszym w utrzymaniu dobrej kondycji. Osoby uprawiające sport i doświadczające dużego wysiłku fizycznego mogą podwoić dawkę preparatu, przyjmując 2 razy dziennie po 0,2g (1 tab).

Źródła:
http://nami-web.pl/index.php/pl/artykuly/27-mumio-uzdrawiaj%C4%85cy-balsam-wschodu-cz-ii-prof-dr-n-farm-wiktor-stelmach-magazyn-aptekarski-8-2007.html
http://kobiecawiedza.blogspot.com/2011/09/mumio-informacje.html
http://lifespa.com/ayurvedic-supplement-facts/shilajit/#
http://www.ayurvedicliving.org/shilajit-a-cure-for-all-weaknesses/

 

 

 

 

 

Udostępnij ten wpis

Podziel się z innymi