Jesteśmy zaprogramowani jak maszyna. Każdy element tu chodzi, jak trybiki w zegarku.  I te wszystkie podzespoły są zależne od środowiska.
Zastanawiałeś się kiedyś, co to jest środowisko? Wszystko, co nas otacza. Wszystko, co jemy, cała mikroflora wokół Ciebie i w Tobie, fale fizyczne, których nie widzisz. Mogłabym wymieniać dużo.

A czy myślisz, że otoczenie typowo charakterystyczne dla człowieka, czyli inni ludzie ma też wpływ na funkcjonowanie całego organizmu? Zgadza się, ma i to olbrzymi. Mam na myśli dobrą energię i tą złą. To się po prostu czuje.
Nie będę tu jednak pisała o układach międzyludzkich a raczej o tej pierwszej części.
O środowisku fizyczno-chemicznym, i jego wpływie na funkcjonowanie naszego ciała.

Żyjemy w dobie rozkwitu niesamowitej technologii. Kojarzy nam się to słowo zazwyczaj z komputerami, telefonami, przekazem informacji. Mało kto pomyśli, że również chodzi o badania biologiczne w tym medyczne, również fizyczne czy chemiczne. Poznajemy coraz bardziej funkcjonowanie życia, komórek. Oczywiście trzeba zdać sobie sprawę, że to przysłowiowy „czubek góry lodowej”.
Odkrywamy coraz więcej natury. A jak wiesz jej nie da się oszukać. Natura jest święta. I te wszystkie leki pojawiające się na rynku farmaceutycznym….. nie powiem, na pewno niektóre z nich ratują życie, zmieszają czy łagodzą ból. Ale…
W naszym pokarmie też jest tyle sztucznych substancji i jak mają je rozpoznawać nasze komórki??? Nie da rady.  Trujemy się codziennie, czasami co godzinę. Zjadamy, wypijamy dziwne związki, których nie ma w przyrodzie. 

Do cz. 1.
Czy wiesz, że lekarze boją się mówić o medycynie naturalnej?
Procedury wg których pacjent umiera, bo lekarz nie może zastosować np: witaminy C (dokładnie ascorbinianu sodu).  I co się dzieje? – pacjent umiera zgodnie z procedurą!

Do cz. 2
Cholesterol jest tylko jeden! Jakże błędne jest operowanie pojęciami cholesterol LDL i HDL. To tylko tzw „opakowanie” w postaci białka. LDL – białko o niskiej gęstości transportujące cholesterol z wątroby do komórek. Natomiast HDL – o większej gęstości transportuje w drugą stronę – z komórek do wątroby. Te białka transportujące są formą „pojazdu”. 

   Cholesterol leczy stany zapalne: 
           –  jest niezbędny do produkcji hormonów sterydowych np:
kortyzon, progesteron, estrogeny czy testosteron

           –  bierze udział w syntezie witaminy D3
           –  jest składnikiem błon komórkowych
           –  jest składnikiem otoczek mielinowych w komórkach nerwowych
           –  odgrywa istotną rolę w funkcjonowaniu układu immunologicznego
Dlaczego więc jeszcze bierzesz leki obniżające poziom cholesterolu? Po co bierzesz statyny?
Czy wiesz, że naukowcy w blaszce miażdżycowej znaleźli tłuszcze roślinne – Ω-6,  a nie zwierzęce?
Dlaczego ludzie mają „sprane mózgi” cholesterolem?

Do cz. 3
Wg WHO – za 20 lat o 60% więcej ludzi będzie chorować na nowotwory!!!
Co robić? Zostaje nam profilaktyka. W tym oczywiście suplementacja. Proszę zwrócić uwagę na żywność: po pierwsze – wyjałowienie gleb, po drugie – przetworzona żywność, po trzecie  środki ochrony roślin i nawozy.
Bardzo silnie przeciwnowotworowo działa witamina D3. Gdyby utrzymać prawidłowy poziom tej witaminy, to zachorowalność spadłaby o 50-80%. Wielkie nieporozumienie o potrzebie spożywania tej witaminy tylko przez dzieci. Skoro każda komórka ma receptory dla niej, to oczywiste jest, że każdy musi witaminę D3 dostarczać do końca życia.  Mam nadzieję, że każdy wie, iż ona sama wytwarza się w skórze pod wpływem promieni słonecznych i przy udziale naszego własnego cholesterolu. Choć równie wiadomo, jakie stosunkowo małe mamy nasłonecznienie w naszym kraju. A jeszcze do tego kremy z filtrem UV – to skandal!
Witamina C – temat rzeka. Każdy powinien się nią suplementować. I to dzień w dzień. Niektórzy naukowcy uważają, że ona jest jak środek odżywczy.

Do cz. 4

Wszystko wskazuje na to, że monoterapie w przypadku nowotworów nie działają. A czym w ogóle jest nowotwór, guz? Jest to symptom choroby. Jest to przede wszystkim choroba układu immunologicznego.
Prawdopodobieństwo wyleczenia choroby nowotworowej zwiększa się, jeśli wyjdzie się poza ramy akademickie. Właściwie przy nowotworze cały organizm jest chory i nadaje się do porządnego remontu.
W USA w ciągu 27 lat zmarło 3 mln ludzi stosując leki. A nie  stwierdzono żadnego zgonu u osób stosujących witaminy i minerały. Ciekawe, co?

Jak jest najlepsza witamina C – oczywiście ta z przyrody a właściwie cała kompozycja, która jej towarzyszy, tak jak to jest np. w owocach? A jak nie ma? To suplementacja. Jaka najlepsza? Posłuchaj Jerzego Ziębę.
Bardzo ciekawa ta nasza biologia człowieka – jeśli za dużo zjemy białka czy tłuszczu, to organizm je przetworzy i wyrzuci albo od razu wyrzuci. A co z węglowodanami (głównie: sacharoza, glukoza, fruktoza)? Otóż one będą wchłonięte i przerobione na tłuszcz. Nasze ciało cukru nie wydali.
Czy wiesz, że tak naprawdę stosowanie suplemantacji witaminowo-mineralnej, to spory kłopot dla farmacji? Zdrowy pacjent stracony klient. 
A mając media i pieniądze ludziom można wmówić wszystko.
Jak dobrze, że świadomość dbania o własne zdrowie  w Polsce rośnie. Coraz mniej wierzy tzw. „autorytetom” medyczno- farmaceutycznym.
W tym przypadku, nasz polski sceptycyzm powoduje szukanie rozwiązań zdrowotnych na własną rękę np. w medycynie naturalnej. Coraz więcej Polaków nie da sobie wcisnąć „kitu”. 
I dobrze. Powiem nawet bardzo dobrze. 

 

Udostępnij ten wpis

Podziel się z innymi